Muzeum

MUZEUM ZRUŠENO - V SEZÓNĚ 2015 BUDE OTEVŘENO MEZI OBJEKTY T-S 20 A T-S 19

odolov

Muzeum lehkého opevnění Odolov provozujeme pod vedením Klubu vojenské historie Odolov. Spolu s ním chceme vybudovat pevnostní areál kde by bylo zastoupeno jak těžké, tak lehké opevnění. První zrekonstruovaný je objekt lehkého opevnění z roku 1937 č.57 Návštěvníci se zde setkají s osádkou v dobových uniformách, uvidí řopík v podobě v jaké se nacházel za zařiové mobilisace v roce 1938, připravený čelit útoku německé armády. Kromě toho uvidí i dochované polní opevnění a malou tématickou expozici k československé prvorepublikové armádě. Muzeum je otevřeno nepravidelně v níže stanovených termínech.

V rekonstrukčních plánech je také objekt č.58 typ A-160 N. Ten by měl být zrekonstruován do podoby německé válečné reaktivace z let 1944-1945. Zde je také plánována menší expozice k oblasti Sudet a událostem s nimi spojených. S pracemi by se mělo začít až bude objekt č. 57 v odpovídajícím stavu. To jest výhledově rok 2013.

Další plánovaný řopík je objekt l.o. vz.37 č.233 typu C1. Jedná se o lehké kulometné hnízdo. Do budoucna by se měl stát součásti plánované naučné stezky.

Pro případné nenechavce, v objektech již po zkušenostech nic netůstává

     A-160 N ŠIKMÝ č.57                C1 č.233                A-160 N č.58
řopíkřopíkřopík

OTEVÍRACÍ DOBA

MUZEUM ZRUŠENO - V SEZÓNĚ 2015 BUDE OTEVŘENO MEZI OBJEKTY T-S 20 A T-S 19

kudy k nám

Z Odolova se k řopíku dostanete od hospody U Lotranda po ukazatelích s nápisem "ŘOPÍK ODOLOV". Jedná se též o zelenou turistickou cestu směr Švédský vrch.

AUTEM

Autem se k nám dostanete nejlépe přes Rtyni v Podkrkonoší, případě z Malých Svatoňovic. Parkovací místa jsou v dostatečném počtu před hospodou U Lotranda - kde s můžete též občerstvit.

VLAKEM / AUTOBUSEM

Od nejbližší vlakové stanice to k nám je 2 km a to po žluté turistické stezce ze Rtyně v Podkronoší. Stanice je položena na trati z Hradce Králové do Trutnova, proto se k nám bezproblému dostanete i přímým rychlíkem z Prahy.
Autobusové spojení je k nám řídké. Autobusy jezdí pouze z Malých Svatoňovic a to každé tři hodiny tam a zpět.

KOLO / PĚŠKY

Kolo je snad nejlepší způsob pro navštěvu našeho muzea. Výlet si můžete spojit nejen s naším řopíkem, ale snadno objedete celý pevnostní val Jestřebích hor i s případnou zastávkou na rozhledně Žaltman. Vybrat si zde můžete z několika tras - ta vedoucí přes hřeben Jestřebích hor se nazývá Panská cesta. To samé platí i pro peší.

NA LYŽÍCH

Nejen na kole, ale v zimní sezóně i na běžkách se dá dostat za opevněním. Kolem objektu prochází upravovaná běžkařská trasa od Červeného Kostlece až ke Trutnovu.

Kontakt

E-mail: ropikodolov@centrum.cz
Ondřej Gelbič, tel.: 608 5193 80, ondrej.gelbic@gmail.com
Václav Fiala, tel.: 731 049 420

  Index |  Nahoru Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2008-2013 | Poslední aktualizace 01.03.2015